Plywood Project - kilka słów o nas
Plywood Project - kilka słów o nas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLYWOOD PROJECT - czyli dwójka, która robi meble ze sklejki

  

Poznajmy się

Odczuliśmy potrzebę napisania kilku krótkich zdań o sobie. Tak, żeby się przedstawić niekoniecznie z imienia i nazwiska, wyjawić nienadzwyczajną historię powstania Plywood Project i podzielić się naszą radością z projektowania mebli dla Was.

Meble to dla nas nic nowego - krótka historia powstania Plywood Project

Historia powstania Plywood Project nie jest nadzwyczajna; dwóch facetów przypadkowo spotkało się w jednym miejscu mając obok siebie pracownie. Pół roku później powstał nasz pierwszy wspólny projekt mebla. Trzeba tu zaznaczyć, że temat sztuk artystycznych, designu i mebli nie był nam obcy. W zasadzie trzeba powiedzieć, że przy połączeniu sił zyskaliśmy temat świeżego podejścia często idącego pod górkę, łamiącego podstawowe zasady wraz z wieloletnim doświadczeniem produkcji mebli, które pojawiały się w Europie ale także przy renowacji mebli z wcześniejszych epok. Nie każde połączenie sił jest możliwe w eksploatacji ale w naszym przypadku wydaje się, że uzupełnianie się i rozumienie własnych, różnych podejść jest idealne.

Meble ze sklejki

Z mieszanki naszych podejść wyszedł Plywood Project czyli nic innego jak projektowanie i produkcja mebli ze sklejki. W zasadzie do teraz zastanawiamy się dlaczego wybraliśmy sklejkę jako podstawowy materiał. Odpowiedzi można szukać w tym, że bardzo podkusiła nas możliwość realizacji mebli z materiału, który ma dwie płaszczyzny. To sprawia, że meble nasze meble ze sklejki są proste aczkolwiek ich zaplanowanie było i dalej jest nie lada wyzwaniem. 

W tym miejscu warto wspomnieć, że nie zamykamy się na projektowanie ze sklejki. Meble z litego drewna także chodzą nam po głowie i to już od czasu gdy zrobiliśmy pierwsze meble ze sklejki.

 

Co nas wyróżnia?

Przede wszystkim świeże podejście do tematu projektowania mebli. Mamy świadomość, że nasze meble nie są rewolucją ale zarazem wiemy, że są czymś świeżym, z innym podejściem i stylem. Godziny spędzone na dopracowaniu szczegółów dają nam satysfakcję, że to co tworzymy jest inne, specyficzne a i Wasz odbiór naszych projektów spotyka się z dużym entuzjazmem i zainteresowaniem. To dla nas niesamowita motywacja aby każdy kolejny projekt był jeszcze lepszy i jeszcze bardziej inny niż dotychczasowe. Dzięki Waszym pochlebnym opiniom nabieramy także pewności, że droga którą obraliśmy jest właściwa. 

Powyższe zdjęcie to zarazem część nowości, które powstają i lada dzień będziemy mogli się nimi oficjalnie pochwalić. A będzie czym się chwalić bo powstaje pięć mebli będących częścią serii FRISK w której skład wchodzą m. in. komoda, fotel R czy regał Mini. 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl